נווט אלינוחייג עכשיו
חשוב לדעת
הכינו את חיית המחמד שלכם לקיץ

חיות המחמד שלנו סובלות מהחום הכבד של הקיץ בדיוק כמונו. בעזרת הכנה נכונה יש בידנו להקל עליהן לעבור את הקיץ בקלות ללא פגיעה בבריאות או פגיעה במורל. ההכנה חשובה מאוד ואף הכרחית בעבור חיות מחמד שיוצאות לטייל בחוץ במזג האוויר החם. רגע לפני שאתם קובעים מפגש עם בעלי כלבים נוספים בחוף הים חשוב לוודא שהכלב אכן מוכן ומסוגל לכך.

שתייה מרובה של מים

החום הכבד של הקיץ דורש מכל בעלי החיים באשר הם שתייה מרובה. בהתאם לכך, עלינו לדאוג להניח לפחות 2 קערות מים טריים ורעננים בבית. הקפידו שלא להשאיר את חיות המחמד ללא גישה אל קערת המים ועל שתייה מרובה לאחר פעילות גופנית ובמהלך פעילות גופנית. בימים חמים מאוד תוכלו להוסיף לקערת המים של הכלב קוביות קרח. 

מעיל פרווה בקיץ?

ממש כפי שאתם לא הייתם רוצים ללבוש מעיל פרווה בקיץ כך גם חיות המחמד שלכם. כלבים וחתולים בעלי שיער ארוך זקוקים לתספורת לקראת הקיץ. התספורת תסייע להם לסבול הרבה פחות מהחום הכבד, להיות פעילים יותר ולמשוך פחות קרציות ופרעושים. יש להקפיד על שימוש קבוע בתכשירים נגד טפילים של העור ושל המעיים בעונת הקיץ. תכשירים איכותיים ובטוחים לשימוש תרכשו במרפאה וטרינרית בהתאם לגודל של החיה וסוג הטפיל. 

רחצה מרעננת

בעוד חלק מחיות המחמד נהנות מאוד להתקלח ומנצלות כל הזדמנות בכדי לצנן את גופן במים, אחרות סולדות מהרעיון ואף מתנגדות באופן פעיל. אם הכלב או החתול שלכם אוהבים מים התמזל מזלכם ותוכלו לצנן אותם בימי קיץ חמים ברחצה מהנה. באותם מקרים בהם החיה אינה אוהבת מים תבצעו את הרחצה בתדירות נמוכה יותר. קיימים היום תכשירי רחצה לכלבים וחתולים בהם כדאי לעשות שימוש. אם גיליתם במהלך הרחצה כתמים על העור, פצעים או גושים תת עוריים כדאי לפנות בהקדם אל מרפאה וטרינרית לאבחון. 

הכלב הולך יחף

קרני השמש מחממות במהלך היום את האספלט לטמפרטורות גבוהות. רוב בני האדם לא יוכלו לצעוד על המדרכה החמה ללא נעליים. חשוב לזכור שהכלבים שלנו כן צועדים יחפים על המדרכה החמה. על מנת למנוע מהכלב סבל מיותר וכוויות בכריות כף הרגל, יש להקפיד על הליכה באזורים מוצלים ולהימנע ככל האפשר מעמידה או הליכה על אספלט לוהט. 

בעל חיים סגור בתוך רכב חונה = מלכודת מוות!

אסור בכל מצב להשאיר בעלי חיים סגורים בתוך רכב חונה. גם אם אתם מתכננים להעדר מהרכב רק לפרק זמן קצר מאוד, אסור לעשות זאת. בתוך כמה דקות הטמפרטורה ברכב הסגור עולה והוא הופך לוהט. 

הכן את חיית המחמד שלך לקיץ

כבר במהלך חודשי האביב מתחילות מרפאות וטרינריות לבצע טיפולי הכנה לחיות המחמד לקראת הקיץ. נצלו את הביקור במרפאה על מנת להתחסן, לקבל טיפול נגד תולעים, לנקות את השיניים, להסתפר, להצטייד במוצרי רחצה ולרכוש אמפולות נגד פרעושים וקרציות. במהלך הקיץ עלינו להקפיד לעקוב אחר שינויים התנהגותיים או גופניים של חיות המחמד ולזהות מוקדם ככל האפשר סימנים של התייבשות.