נווט אלינוחייג עכשיו
סיפורים מעוררי השראה

לאקי בר המזל

לאקי, שנאוצר ננסי בן  5 שנים, הובהל אלינו ל-Vets 4 Pets "לב יפו" בבוקר יום שני ה-17 בפברואר 2014 לאחר שהותקף וננשך על ידי כלב ווימרנר במשקל 35 ק"ג. הבעלים סיפר, שבתחילה, תפס הכלב התוקף את לאקי בצווארו וניער אותו ואחר כך נשך אותו בבטנו. למזלו של לאקי לא היו סימני נשיכה על הצוואר או חוסרים עצביים ברורים אולם בצד ימין של הבטן נראה חור פעור וממנו בצבצה פיסת שומן תוך-בטני.

צילומי רנטגן שנעשו מיד בהגעתו למרפאה הראו שללאקי אין נזק באזור הצוואר ובית החזה.

 

צילום רנטגן בו ניתן לראות את פצעי הנשיכה בקיר הבטן (שתי הנקודות המסומנות בעיגול האדום)

לאקי הורדם לניתוח חירום אשר היה מורכב משני שלבים – תיקון החור בקיר הבטן ופתיחת הבטן כדי לבדוק האם נגרם נזק לאברים הפנימיים. במקרים כאלו החשש הגדול הוא מקרע בטחול, אשר יכול לגרום לדימום מאסיבי; קרע של המעיים, אשר יכול לגרום לזיהום חלל הבטן עם צואה; פגיעה בכבד, בכליות ועוד. לקראת סוף שלב א' של הניתוח, לאקי החל להראות סימנים של הלם ("שוק") – לחץ הדם שלו ירד, חום הגוף שלו ירד והריריות שלו הכחילו (דבר המצביע על כך שלא מגיע מספיק חמצן לרקמות) – ונשקפה סכנה אמיתית לחייו. מיד התחלנו טיפול בסטרואידים ועירוי ורידי המיועד להעלאת לחץ הדם. כעבור זמן קצר, כאשר לאקי שב והתייצב, המשכנו לשלב ב' של הניתוח ובדקנו את אבריו הפנימיים. לשמחתנו, אבריו הפנימיים של לאקי לא ניזוקו מהנשיכה.

שומן תוך-בטני מבצבץ מבעד לפצע הנשיכה בבטנו של לאקי

במהלך הימים הבאים לאקי היה מאושפז במרפאה וקיבל עירוי ורידי וטיפול של אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. את הלילות הוא העביר בביתו של ד"ר דיויד בטיפול נמרץ וגם שם המשיך לקבל עירוי ורידי ותרופות מסביב לשעון.

יומיים אחרי שנותח, חלה הרעה משמעותית במצבו של לאקי. הוא סרב לאכול, נעשה אפאטי וחום גופו צנח עוד יותר. בדיקות דם שנעשו במרפאה הראו רמה מאד גבוהה של תאים לבנים (סימן לדלקת), רמות חלבון מאד נמוכות וכן פגיעה בכבד. ירידה בכמות החלבון בדם מאד מסוכנת ועל כן הוזמנה מנת פלסמה מבית החולים הוטרינרי בכפר הירוק. בדיקת אולטרהסאונד הראתה מעט נוזלים חופשיים בחלל הבטן ובדיקה שלהם תחת המיקרוסקופ הראתה כמות גדולה של תאי דם לבנים אך לא נראו חיידקים. תמונה זו מתאימה לדלקת של דופן חלל הבטן ("פריטוניטיס") שאינה זיהומית.

כבר ביום שלמחרת נראה שיפור במצבו של לאקי. חום גופו עלה מעט והוא נראה יותר מאושש אולם עדיין לא התעניין באוכל. בשלב זה גם ערבנו את ד"ר אורנה עדן, וטרינרית הוליסטית, כדי שתיתן לו טיפול רפואה משלימה של הומאוטוקסיקולוגיה.

במהלך סוף השבוע, בזמן שהיה מאושפז בביתו של ד"ר דיויד, לאקי המשיך להשתפר, אכל מעט, היה מעט יותר פעיל, הראה עניין בחתולים שבחצר ואף נבח עליהם. 

 

לאקי וג'ני, הכלבה של ד"ר דיויד, בסיבוב בגינה

ביום ראשון, כמעט שבוע לאחר שהותקף, לאקי שוחרר לביתו. במהלך הימים שחלפו מאז השחרור מצב רוחו של לאקי והתאבון שלו השתפרו ובדיקות דם הראו שיפור משמעותי בתמונת הדם שלו.

בעת כתיבת שורות אלו, שלושה שבועות לאחר התקיפה, לאקי במצב גופני מעולה אולם בעליו מספר כי הוא עדיין שקט יותר מבעבר כתוצאה מהטראומה שעבר.

דבר אחד בטוח - אין ספק שלאקי הצדיק את שמו באופן מוחלט!

 

לאקי וגבי, הבעלים שלו, ביום הוצאת התפרים