נווט אלינוחייג עכשיו
חשוב לדעת

החשיבות הגדולה של שבב לכלב

 על פי חוקי מדינת ישראל (חוק להסדרת הפיקוח על כלבים, תשס"ג-2002) חובה על כל בעלים של כלב מעל גיל 3 חודשים להיות בעל רשיון להחזקת כלב. מתן רשיון זה מותנה בחיסון נגד כלבת, תשלום אגרה לרשות המקומית וזיהוי הכלב באמצעות שבב אלקטרוני. למידע נוסף תוכלו להתייעץ ולהגיע אלינו לוטרינר בתל אביב ולקבל את כל התשובות שאתם צריכים.

השבב האלקטרוני הוא שבב אלקטרוני קטן, בערך בגודל גרגיר אורז, המוחדר מתחת לעורו של הכלב, בדרך כלל בין השכמות. כל המידע שנמצא בשבב הוא מספר בן 15 ספרות. השבב אינו מכיל רכיב GPS.

לאחר חיסון הכלב נגד כלבת, ידווח הוטרינר המחסן על החיסון לרשות המקומית. הדיווח הזה יכיל את פרטי הכלב (שם, גזע, גיל, צבע, מספר שבב ועוד) ואת פרטי הבעלים (שם, כתובת, טלפון ועוד) ואלו יישמרו במאגר השבבים הארצי. 

אנו ממליצים לבדוק לפני שאתם באים אם ברצונכם לבצע סירוס כלבים לכלב שלכם, כדי לחסוך זמן לעצמכם ולנו.

 

חשיבות החדרת השבב לכלב, מעבר לציות לחוק, היא באפשרות לזהות את הכלב אם הוא אבד. כאשר כלב אובד ומגיע למרפאה וטרינרית או לכלבייה הוא נסרק בחיפוש אחר שבב. ברגע שמוצאים את השבב ניתן לאתרו במאגר השבבים הארצי ולהתקשר לבעלים המודאגים כדי לתאם את החזרת הכלב הביתה. לפעמים, בעיקר אם הכלב אבד זמן לא רב אחרי שהוחדר לו השבב, לא יופיעו פרטיו במאגר אך יופיע מי הוטרינר שרכש את השבב. טלפון אחד לאותו וטרינר יכול להחזיר את הכלב האובד לבעליו.

לאחרונה נתקלנו בסיפור חריג ומרגש כאשר הגיע אלינו פדרו. פדרו אומץ כגור וקצת לפני שהיה בן שנה אבד. בעליו חיפשו אותו זמן רב מאד עד שנאלץ, בצער רב, לקבל את העובדה שפדרו לא ישוב אליו. למרבה השמחה וההפתעה, פדרו שב הביתה שנתיים אחרי שאבד ושב לבעליו רק בזכות השבב שלו. ניתן לקרוא ולשמוע עוד קצת על פדרו בפייסבוק שלנו ובכתבה שפורסמה ב-Ynet.

ליתר בטחון, אנו ממליצים לשים על קולר הכלב גם תגית עם שמכם ומספר הטלפון שלכם על מנת שמי שמצא אותו יוכל להחזירו אליכם בהקדם מבלי שיצטרך להגיע למרפאה או כלביה, משום שאלו לא תמיד פתוחים 24/7. כמו כן, אנו ממליצים לחרוט את שמכם על התגית ולא את שמו של כלבכם על מנת שלא להקל על גנבי כלבים.

לצערנו, אנו רואים כלבים אבודים לפחות פעם בשבוע ולא בכל המקרים יש להם שבב. כלב ללא שבב כנראה שלעולם לא יחזור לבעליו המקורי .

אם כלבכם אבד, לא הייתם רוצים שיחזור אליכם?

שבב לכלב - וטס4פטס מרפאה וטרינרית