נווט אלינוחייג עכשיו
חשוב לדעת
אימוץ כלב: עלויות והוצאות הכרוכות בגידול כלב

אימוץ כלב: עלויות והוצאות הכרוכות בגידול כלב

החלטתם לאמץ, כלב כל הכבוד על כך, ישנם אלפי כלבים נטושים, שמחכים לבית חם, וישמחו לארח לכם חברה, וללוות אתכם במשעול הדרכים, אך חשוב לדעת, שכלב אינו ניזון רק מליטופים וטיולים, הוא זקוק למזון, טיפולים רפואיים לרבות חיסונים לכלבים, מקום לישון, וכמובן הרבה פינוקים ואהבה. מהם העלויות וההוצאות הכרוכות בגידול כלב, הרשימה המלאה!

טיפולים רפואיים וחיסונים לכלבים

כשבוע לאחר אימוץ הכלב עליכם לגשת לביקור ראשון אצל וטרינר, בדומה לרופא משפחה, את הווטרינר תפגשו פעמיים בשנה בשגרה, וכמובן, במקרי חירום, אם נדרש. עלות ביקור ראשונית מסתכמת בכ170-200 ₪, ועלות ביקור תקופתית מסתכמת בטווח של 200-300 ₪

המחירים הללו ידועים מראש, וניתן לתכנן אותם. כאשר מדובר על חיסונים הכרחיים לכלבים, ברוב המקרים, חיסונים לכלבים בוגרים (חיסוני כלבת מדי שנה) ניתנים בעלות מסובסדת, עלות החיסונים לגורים גבוהה יותר. יש לקחת בחשבון, אף את חיסון המשושה לגורים, שמגיע למאות שקלים בודדים. 

מקום לינה

אם התברכתם בחצר גדולה, הרי שתוכלו להלין את כלביכם במלונה מתאימה, אשר תגן עליו מפני לילות קרים, ותשמש לו מסתור וצל בימים חמים. עלות מלונה מגיעה למאות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים, בהתאם לגודל ולספק. אם הכלב לן בבית, הקצו לו כרית או מיטה, שעלותה נעה בטווח של מאות שקלים בודדים, והיא מורכבת מבד עמיד וחזק, וריפוד נעים. 

כלי אוכל 

סט של כלי אוכל לכלב כולל, קערית מזון וקערית שתיה, העדיפו קעריות מנירוסטה, אשר ישמשו אתכם לאורך זמן. עלות, כמה עשרות שקלים עד 100 ₪ לקערית. 

אביזרים נלווים 

תג שם, בגדים, ורצועה לכלב, הם אביזרים חשובים ביותר, שיסיעו לנוחות שלכם, אם כלביכם מוגדר כמסוכן, רכשו עבורו מגן ללסת, בעת התנועה מחוץ לבית. עלויות, כמה עשרות שקלים עד 200 ₪, בדרך כלל מדובר על עלות חד פעמית. (אך רבים נהנים לרכוש מספר דגמים מכל אביזר) 

מזון לכלבים

ככלל, כלבים אוכלים מזון מוכן, המתאים לחך שלהם ולטעמם, כלבים בהחלט יכולים גם להיות ניזונים משאריות מזון, ירקות ופירות, הקפידו לא להזין אותם באדרת הדג וגבינות, שגורמות להם לכאבי בטן. 

עלות שק מזון איכותי לכלב (הקפידו לרכוש שק בהתאם לגיל הכלב) מגיעה לטווח מחירים של 100-400 ₪ בהתאם ליצרן ולספק. אם מצאתם מזון איכותי לכלב, המשיכו איתו. 

היגיינה ואסתטיקה 

זהו אינו סוד, שכלבים, ובמיוחד כלבים, אשר נמצאים בסביבות סגורות מפרישים ריחות, אחת לחודש או חודשיים, בקרו עם כלביכם במספרת הכלבים הקרובה, שם תוכלו להעניק לו טיפול מקיף הכולל, ניקוי הפרווה וגזימתה (אם תחפצו בכך) ניקוי מקרציות, אמבטיה נעימה ומרעננת, שתותיר ריח נפלא, וכמובן להתחשב באביזרים חדשים, אם תרצו בכך

בדרך כלל, חשוב לשמור על סט של היגיינה בבית הכולל מברשת ייעודית לסירוק הפרווה ופינוי פרעושים וקרציות, מים לשטיפת פה (שניתן למהול במי השתייה) וכמובן אמפולות נגד קרציות.

לסיכום, על אף ההוצאות הכרוכות בגידול כלב, ההנאה השיעור לחיים באהבת החי והשיתוף יעניקו לכם רווח גדולה והנאה רבה.

אימוץ כלב | מידע על סל אימוץ | וטס4פטס