נווט אלינוחייג עכשיו
ד"ר דוד כהן

ד"ר דייויד כהן

סיימתי את לימודי עם תואר DVM באוניברסיטת גוולף בקנדה, מולדתי, בשנת 1982, והתחלתי לעבוד במרפאה משולבת (מרפאה המטפלת בחיות בית וחיות משק) בהרי הרוקי ליד ונקובר.

בין השנים 1987 ו-1994 הייתי בעליה של מרפאה מצליחה לחיות מחמד בעיירת החוף בה גרתי, עד שעליתי לארץ ב 1995.

את מרפאת Vets 4 Pets המקורית, בהרצלייה פיתוח, הקמתי בשנת 1997, ואת המרפאה ביפו, הקמתי בשנת 2008. את שתיהן ניהלתי בפועל, ומאז שמכרתי את המרפאה בהרצלייה במאי 2015, אני מתמקד בחיי ובמרפאתי ביפו בלבד. אני גאה לומר שהייתי החלוץ כוטרינר ביפו, וזאת לאחר ש"נכנעתי" לבעלי הכלבים בשכונה שהפצירו בי לפתוח מרפאה. הבנתי אז שיש צורך למלא, ועד היום צורך זה הולך וגדל בעקבות נהירה ליפו והתפתחות האזור. כוטרינר ביפו אני פוגש באוכלוסיה מגוונת: החל מיפואים ותיקים ועד לצעירים שהחליטו "להגר" מתל אביב. יש המון אהבה ודאגה לחיות מחמד שמתבטאת לא פעם באימוץ גורי חתולים נטושים או בתושבים אכפתיים שמוצאים כלבים אבודים ובאים אלינו לעזרה במציאת הבעלים. 

אני מביא איתי למעלה מ 30 שנות ניסיון ברפואה ובכירורגיה וטרינרית, אני חבר בארגון הרופאים הוטרינרים לחיות הבית בישראל וממשיך להתעדכן על ידי השתתפות בסמינרים, וועדות וכנסים בארץ ובחו"ל.

בנוסף, אני מטפל ברפואה וטרינרית משלימה ואלטרנטיבית (דיקור, עשבי מרפא סינים, לייזר רך, מגנטים ושיטות נוספות) ומשלב בין רפואה וטרינרית מערבית ואלטרנטיבית כדי לטפל בצורה הוליסטית.

כבר בגיל 5 הבנתי שאהיה וטרינר, ולאורך השנים הייתי בעליהם הגאה של 8 כלבים ו-10 חתולים. לאלו הצטרפו גם ארנבונים, שרקנים, ציפורים, צבים, סלמנדרות, עכברים, חולדה, דגים, תריסר תרנגולות, כבשים, עז, סוס וחמור (שידע איך לפתוח דלת הזזה אל הסלון כדי להתגנב לספה!). כמובן שהייתי "משפחה אומנת" של אינספור חתלתולי רחוב וגורי כלבים, שגידלתי ומסרתי לאימוץ.

ג'ני, כלבת הביגל האנרגטית היא שותפתי הכלבית בימים אלו, והצל שלי. היא מלווה אותי ברכב, בעבודה ובזמני הפנוי בטיולים בפארקים, בשדות, יערות וחופים.

אני אבא גאה לארבעת ילדי: אמיתי, מאיה, גלעד ועופרי ונשוי באושר לנועה.

  • וטרינר בתל אביב דוד כהן