נווט אלינוחייג עכשיו
טיפים לאילוף

מה הקשר בין אילוף לבין ביקורים במרפאה וטרינרית?

כשהכלב שלכם מגיע לחיסונים השנתיים שלו או לזריקה הדו-חודשית נגד תולעת הפארק, הוטרינרים שלנו עורכים לו בדיקה גופנית כללית.

לכלב מפוחד, שמתחבא מתחת לספסל, נוהם על הוטרינר ומנסה לנשוך מאוד קשה לתת חיסון. גרוע מכך, במקרה ואותו הכלב יהיה חולה/פצוע מכל סיבה שלא תהיה, ויזדקק לבדיקה, טיפול, זריקות צילומים וכו'- יהיה לנו מאוד קשה לעזור לו ולכם יהיה קשה להמשיך את הטיפול בבית.

סיבה נוספת להרגיל את הכלב לטיפולים והתעסקויות היא הורדה של רמת הסטרס מהביקור במרפאה. סטרס ידוע כגורם שמשפיע לרעה על הבריאות הכללית, ואנחנו הרי מעונינים לשמור על הבריאות של האהובים שלכם!!

ככל שכלב יהיה מורגל משלב מוקדם לכך ש"מתעסקים איתו" (נוגעים ובוחנים לו את האזניים, כפות הרגליים, הציפורניים, העיניים וכו') , כך יהיה לשלושת הצדדים: הכלב, הבעלים והוטרינר, קל יותר. נסו בבית להרגיל את הכלב לפעולות מסוג זה, בהדרגה ובקצב איטי שבו הכלב מרגיש בנח בכל שלב, תוך מתן חיזוקים חיוביים של "צ'ופרים" שהוא אוהב (יש בעלי כלבים שאף מביאים איתם את הצ'ופרים למרפאה ומשתמשים בהם במהלך הביקור).

הקפידו לאזן את כמות הצ'ופרים עם כמות המזון כדי שלא תגיעו למצב של כלב מאולף הסובל מעודף משקל

קשה באימונים-קל בקרב!

עם השקעה קטנה כולם יוצאים מורווחים: הוטרינרים שלנו יוכלו לעשות את עבודתם, ואתם, ובעיקר הכלב האהוב שלכם תהנו מביקורים "קלים" במרפאה, ללא מתח או לחץ המתלווים להגעה אליה.

נשמח לייעץ לכם בנושא ולהמליץ על מאלפים

אילוף כלב וטרינר תל אביב