נווט אלינוחייג עכשיו
חשוב לדעת

חיסוני כלבים – למה זה חשוב?

כלבים הם חיית המחמד האהובה והנפוצה ביותר בעולם. בעלי כלבים ודאי יוכלו להעיד כי מדובר בקשר מיוחד, הממלא אותם באהבה, שמחה ואושר. כלבים גם ידועים כחברים הטובים ביותר של האדם, ומרבית בעלי הכלבים אכן חשים כי הכלב או הכלבה שלהם הינם החבר או החברה הטובים ביותר שיכלו לבקש לעצמם. על אף החברות והאהבה הגדולה, חשוב מאוד לזכור כי כלבים שונים מאיתנו פיזיולגית, ואינם יכולים להתריע לנו כאשר הם חשים בכאב או חוסר נוחות כלשהי – עניין העלול להוביל לתוצאות הרות אסון. מסיבה זו, חשוב מאוד לנקוט באמצעים שמטרתם להבטיח את בריאות כלבנו ואת אורח החיים האיכותי שלו, בדגש על חיסונים לכלב או לכלבה. לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

חיסונים חשובים לכלבים

קיימים שלל של חיסונים חשובים לכלבים, כאשר החשובים ביותר שבהם הינם:

חיסון כלבת – כלבת הינה מחלה מסוכנת ביותר הפוגעת במערכת העצבים ומובילה למוות כואב. המחלה מועברת בקלות ברוק, ולכן, יש לדאוג לחסן את הכלב החל מגיל 3 חודשים, כל שנה, במשך כל ימי חייו.

חיסון משושה – חיסון המכיל בתוכו תרכובת המגינה על הכלב מפני שש מחלות שונות: כלבלבת, דלקת הכבד, הפרא-אינפלואנזה, עכברת סוג 1, עכברת סוג 2 ופרוו.

חיסון תולעת הפארק – מדובר במחלה הפוגעת בדרכי הנשימה. מומלץ מאוד לחסן את הכלב כל חודשיים עד חצי שנה. 

חיסון תולעי מעיים – תולעים אלה יכולות לגרום לבעיות עיכול, שלשולים, אנמיה ועוד. הטיפול אינו ניתן בחיסון באמצעות מזרק, אלא בכדורים הניתנים לכלב אחת לחצי שנה.

חיסון שעלת המכלאות – שעלת המכלאות הינה נגיף הפוגע במערכת הנשימה ומסכן את בריאות הכלב. את החיסון יש לתת לכל כלב הבא במגע עם כלבים אחרים, או שצפוי לבוא במגע עם כלבים אחרים (כמו, למשל, לפני שמכניסים את הכלב לפנסיון).

באיזו תדירות יש לבצע את החיסונים?

כפי שניתן לראות, ישנם חיסונים שחשוב לבצע אחת למספר חודשים, וישנם חיסונים שיש לבצע אחת לשנה. בעת קבלת החיסון לכלב, חשוב מאוד לבדוק עם וטרינר מהו בדיוק החיסון המדובר וכל כמה זמן יש לעשות אותו, על מנת שתוכלו לנהל רישום טוב ומקיף בנושא. את החיסונים יש לבצע אך ורק על ידי וטרינר מקצועי בתל אביב, או במקום מגוריכם.

ומה לגבי סירוס?

פרט לחיסונים, אשר צריכים להיות חלק אינטגרלי משגרת חייו של הכלב שלנו, יש לבצע פעולה נוספת וחשובה על מנת להבטיח את בריאות כלבנו: סירוס. חלק גדול מאיתנו נרתע למשמע המילה הזאת, ואינו מעוניין להעביר את כלבו פרוצדורה שנתפסת בעיניו כקשה וכואבת. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר בפרוצדורה הכרחית כאשר מדובר בכלבים, היות וכלבים רבים נוטים לחלות בסרטן האשכים ובגידולים ודלקות שונות בפרוסטטה. יש לציין כי חשוב מאוד לבצע סירוס כלבים ע"י וטרינר מקצועי בלבד, כזה שיש לו ותק וניסיון רב שנים בתחום.

 

חשיבות חיסונים לכלבים