נווט אלינוחייג עכשיו
חשוב לדעת

למה חשוב לסרס את הכלב?

ככל שהמודעות לבריאות חיות המחמד שלנו עולה, כך אנו שומעים יותר ויותר כי חשוב לסרס את הכלב שלנו. עבור חלק נכבד מהאנשים, סירוס הכלב מצטייר כמו פרוצדורה רפואית מכאיבה ומיותרת, אך חשוב מאוד להבין שמדובר בפרוצדורה חשובה והכרחית – ממש כמו חיסון או ביקור תקופתי במרפאה וטרינרית מקצועית בתל אביב, או בקרבת מקום מגורינו. לפניכם כל מה שצריך לדעת על סירוס כלבים, החשיבות של הפרוצדורה והסיבות אשר בגינן אסור לוותר עליה.

מניעת מצבים רפואיים מסכני חיים

סירוס כלבים ע"י וטרינר מומחה חשוב מאוד לבריאות הכלב שלנו. כלבים שאינם מסורסים חשופים לשלל מצבים מסכני חיים, כמו למשל סרטן האשכים, זיהומים ודלקות בפרוסטטה, חסימות בדרכי השתן, גידולים סביב פי הטבעת ועוד. מצבים רפואיים אלה ואחרים, עשויים להיגרם עקב גידול האשכים ולסכן את חייו של הכלב שלנו. גם כאשר לא מדובר במצב מסכן חיים, אלא רק בזיהום או דלקת – חשוב מאוד להבין כי מצבים כאלה פוגעים באיכות חייו של כלבנו, ועשויים גם הם לסכן אותו בטווח הארוך, בייחוד לאור העובדה שכלבנו אינו יכול להתלונן או לספר לנו אם הוא חש כאב כלשהו. לא פעם, בעלי כלבים רבים מגיעים לוטרינר תורן בתל אביב לאחר שעות הפעילות, בשל שלל מצבים מסוכנים שאותם היה ניתן למנוע באמצעות סירוס פשוט במרפאה וטרינרית מקצועית בתל אביב.  

רוגע

מטבע הדברים, כלבים מסורסים הינם כלבים רגועים ושלווים יותר. כלבים אלה אינם מחפשים נקבות עמן יוכלו להזדווג, ואינם רבים בדרך כלל עם כלבים זכרים אחרים. על אף שמדובר בעניין טריוויאלי לכאורה, חשוב להבין כי בריחה מהבית לצורך מפגש עם כלבה נקבה או מריבות עם כלבים אחרים – עשויים בפוטנציה לסכן את חייו של הכלב שלנו, שכן הוא עלול להידרס בדרך או לחילופין להיפצע בעקבות מריבה. בנוסף, כלב רגוע יותר גם ינבח פחות ויהיה ממושמע יותר. עניין זה חשוב לא בגלל הרצון לשלוט על הכלב, אלא כי כלב ממושמע יותר יהיה חשוף לפחות סכנות. דבר נוסף שחשוב לדעת, הוא שישנם אנשים החוטפים כלבים אגרסיביים לצורך קרבות כלבים – עניין מזעזע לכשעצמו, אשר ממנו עלינו להגן על כלבנו בכל דרך.

התרבות לא רצויה

אי סירוס של כלבים גורם, כמובן, לרבייה. כשלעצמה, רבייה היא עניין מבורך ורצוי. עם זאת, כיום, קיימים מאות אלפי כלבים בכלביות ובהסגרים, אשר הינם תוצר ברור של הימנעות מסירוס. מרבית האנשים אינם יכולים להחזיק בגורים רבים, עניין המאלץ אותם למסור את הגורים לאימוץ, לכלביות או להסגרים. חשוב מאוד להבין כי כלבים אלה מומתים במרבית המקרים, וזאת בשל הצורך לפנות מקום לכלבים חדשים בהסגר. כך, נוצר מעין מעגל קסמים נוראי בו כלבים מומתים וכלבים אחרים ממלאים את מקומם. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב הזה, הינה סירוס הכלבים ועיקור הכלבות.

 

למה חשוב לסרס את הכלב